Sõnumite hind Eestis sõltub Sinu kasutusel olevast paketist. Sama hind kehtib ka Eestist välismaa tavahinnastusega numbrile SMS-i saatmisel
SMS saatmine
Ühe SMS-lühisõnumi pikkus on kuni 160 tähemärki koos tühikutega. See eeldab ladina tähestiku kasutamist ilma erimärkideta. Erimärkideks ei loeta tähti ä, ö, ü.
Kui telefoni lühisõnumi seadetes on sõnumivorminguks “UNICODE”, märgikodeering on “täielik tugi” või kehtib mõni muu valik, mis võimaldab sõnumiga saata ka õ-tähte, siis sõnumi korral, mis sisaldab õ-tähte, on maksimaalne sõnumi pikkus kuni 70 tähemärki.
Sarnaselt õ-tähele võivad sõnumi pikkust lühendada ka teised ladina tähestiku erimärgid.
Vene tähestikus sõnumite saatmisel on sõnumi pikkuseks alati maksimaalselt 70 tähemärki. Juhul, kui edastatakse 70 tähemärgist pikem sõnum, edastab telefon selle info mitme sõnumina.
Tänapäeva telefonidega on võimalik saata ka tunduvalt pikema tekstiga sõnumeid kui 160 tähemärki. Selline sõnum paistab nii saatjale kui vastuvõtjale ühe pika sõnumina, kuid edastatakse telefoni poolt võrgule tavapäraste lühikeste sõnumitena. Sellest tulenevalt maksustatakse pikad sõnumid vastavalt telefoni poolt välja saadetavale sõnumite arvule. Telefon ise otsustab saatmise ajal, kas ja kuidas ta sõnumi “tükeldab”. Enamikel telefonidel on sõnumi kirjutamise ajal ekraanil võimalik saada infot, mitme standardse sõnumina edastatakse Sinu poolt saadetav tekst. Täiendavat infot leiad oma telefoni kasutusjuhendist.
SMS-lühisõnumeid on võimalik saata kõigile Eesti mobiilsideoperaatorite telefoninumbritele ja enamikele roamingpartnerite klientidele eeldusel, et adressaadi mobiiltelefon võimaldab saadetud sõnumeid vastu võtta.
Saatja saab ise oma telefonilt määrata edastatava sõnumi säilitamise aja sõnumikeskuses, juhuks kui vastuvõtja telefon ei ole kättesaadav (maksimaalselt 7 ööpäeva).
SMS-lühisõnumi saatmise ja telefoni menüüs navigeerimise täpse juhendi leiad oma telefoni kasutamisjuhendist. Tekstiteateid saab sisestada otse mobiiltelefoni klaviatuurilt ning salvestada vajaduse korral SIM-kaardi või telefoni mällu.
SMS seaded
Reeglina on telefon ja SIM-kaart kohe valmis SMS-e saatma. Midagi eraldi seadistama ei pea. Juhul aga, kui SMS-ide saatmine ei õnnestu, tasub telefonis kontrollida üle “sõnumi seaded”:
Veendu, et sõnumikeskuse number (Short Message Service Centre) oleks +3725099000 (see ei ole telefoninumber). Kui oled selle numbri kord juba salvestanud, pole hiljem enam tarvis salvestamist korrata.
Kontrolli, et telefoni menüüs “Sõnumi seaded” oleks valitud sõnumi määranguks Tekst. Sõltuvalt telefoni tüübist võib määranguks olla ka Standard voi 0 (Protocol ID).
Sea telefon lühisõnumi saatmise/kirjutamise režiimi ja kirjuta oma sõnum.
Vali menüüst “Sõnumi saatmine”, vali telefoniraamatust kontakt või sisesta telefoninumber ning saada sõnum ära.
Sõnumi saabumisest annab mobiiltelefoni displeil märku sümbol ümbrik või mõni muu indikaator. Vilkuv ümbrik näitab, et SIM-kaardi sõnumimälu on täis ning uute sõnumite vastuvõtmiseks tuleb osa vanemaid sõnumeid kustutada.
NB! Sõnumit lugedes näeb vastuvõtja saatmise kellaaega, kuupäeva ja saatja telefoninumbrit. Saatja numbri nägemist ei ole võimalik keelata ka juhitava numbrinäidu korral.